Служба автомобільних доріг
у Херсонській області

» Прес-центр » новини » Про децентралізацію та дорожний фонд

Про децентралізацію та дорожний фонд

З січня 2018 р. Службою автомобільних доріг у Херсонській області, у рамках децентралізації, на баланс Херсонської ОДА передано 3571,6 км доріг місцевого значення, з яких обласні –  3091,5 км  та 480,1 км – районні. На балансі Служби залишилося 1430,4 км доріг державного значення: 398,7 км – міжнародних, 319,4 км – регіональних та 712,3 км – територіальних.

 

Реформа децентралізації доріг передбачає створення державного дорожнього фонду, який запрацював з 1 січня 2018 року. Кошти для наповнення фонду переважно будуть надходити від ввізного мита на нафтопродукти, акцизного збору на пальне та податків з транспорту, імпортованого на територію України. Але у 2018 році лише 50% зазначених податків і зборів будуть направлені на дороги, в 2019 році – 75%, а в 2020-му – 100%.

Відтепер фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонтів і утримання автомобільних доріг місцевого значення буде здійснюватися з територіального дорожнього фонду. Основним джерелом наповнення територіального дорожнього фонду є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, розмір якої становить 35% державного дорожнього фонду.

Взагалі, децентралізація – це одна з найбільш масштабних реформ в Україні, яка передбачає передачу повноважень, ресурсів та відповідальності від державної влади якнайближче до людей – органам місцевого самоврядування. Це призведе до зміни системи управління, фінансування та до чіткого розподілу та закріпленню зон відповідальності.