Служба автомобільних доріг
у Херсонській області

» Прес-центр » новини » Інформація про хід ліквідування ямковості на дорогах державного значення Херсонської області

Інформація про хід ліквідування ямковості на дорогах державного значення Херсонської області

 

На балансі Служби автомобільних доріг у Херсонській області знаходиться 1400 км доріг загального користування державного значення. 3500 к доріг загального користування місцевого значення з січня 2018 року передано до сфери управління обласної державної адміністрації.

         Щорічно  в осінньо-зимовий період покриття автомобільних доріг зазнає значних руйнувань і з кожним роком їх обсяг збільшується. Причини різні, але можливо виділити основні а саме практично всі дороги потребують капітального ремонту якого не проводили на більшості з них на протязі майже 30 років. Покриття проїзної частини зношено і не розраховано на сучасні вантажні автомобілі а у осінньо-зимовий період ще збільшується вплив негативних факторів таких, як перезволоження земляного полотна, що значно знижує його міцність та частий перехід температури повітря через нуль, що призводить до замерзання та розмерзання вологи в покритті і його руйнуванню.    Таким чином на сьогодні на дорогах області в наявності великий обсяг руйнувань покриття проїзної частини, що потребує термінового проведення ремонтних робіт. Враховуючи погодні умови зимового періоду а саме сніг, дощі, мінусова температура повітря не має можливості проводити роботи з ремонту асфальтобетонного покриття  проїзної частини в обсягах, якого воно потребує на сьогодні.

         Роботи з ремонту проводяться з використанням холодної бітумно-мінеральної суміші а при сприятливих погодних умовах, що спостерігається на території області в окремі дні проводяться роботи і з використанням гарячої асфальтобетонної суміші. Роботи виконують бригади філій ДП «Херсонський облавтодор». Можливо задіяти при сприятливих погодних умовах  до 20 бригад та  4  заводи з випуску асфальтобетонної суміші. Також проводяться тендерні процедури для залучення ще підрядних організацій на ремонт покриття проїзної частини і таким чином збільшення обсягів щоденного ремонту і завершення робіт у стислі терміни.

         На сьогодні проводяться ремонтні роботи на покритті проїзної частини   в обсягах  від 500 до 1000 м2 за зміну. В березні – квітні змінний обсяг робіт планується довести до 3000 - 4000 м2 і завершити ремонті роботи з ліквідації руйнувань покриття на проїзній частині після зимового періоду експлуатації в межах фінансових можливостей, що  забезпечені плановим бюджетним фінансуванням на ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення  на   міжнародних до 01 травня а на інших (регіональні та територіальні) до 01 червня поточного року.

                    Служба автомобільних доріг у Херсонській області.